diraypnv

AUTORŮV DENÍK (1.) – Večer zrození tohohle tady toho

Nevšední šance nakouknout do hlavy i zákulisí mladého autora, který rád dělá věci jinak (ke svojí škodě i užitku) a prochází mu to. Inspirujte se úspěchy, poučte se přešlapy, podívejte se z první ruky, jak to chodí v praxi a pobavte se na účet volaného. Vítejte za oponou Pohádek Nový Věk!

 

Nápad.

Znáte to, ne. Občas prostě přijde a vy si řeknete: „Sakra, proč já už to dávno nedělám!“

Ležel jsem večer ve vaně po dni plném dalších nekonečných revizí dokončených pohádek (konkrétně Příběhů z dalekého východu, které jsou pořád mým osobním favoritem a které se mi doufám co nejdřív podaří vydat knižně) a byl jsem rád, že jsem rád.

Už tak unavené oči jsem zatěžoval četbou již čtvrtého dílu Harry Pottera jen od začátku letoška (ano, proto je tu poslední dobou tolik tématicky laděných článků) a najednou mě to trklo – proč na blogu nezačít psát deník „ze života autora“?

Dávalo mi to smysl.

Jak jsem si za tuhle čerstvě jeden rok trvající „dráhu“ všiml, lidi zdaleka nejvíc a nejraději reagují na zprávy, kterými přímo odkrývám zákulisí mé práce – čím osobnější, tím větší ohlas.IMG_20150310_133651

A já se místo toho patlám s nějakým studiem pohádek, recenzováním, odborničením, úvahováním, pseudofilozofováním, motivováním a tak dále, pche :)

Moje fotky s nohama na stole, kde držím rukopis své první knihy, nebo mého notebooku v kavárně při psaní, mají na Facebooku několikanásobně vyšší ohlas, než odborný článek se kterým se píšu dva týdny, nebo zajímavý (aspoň v mojí hlavě) příspěvek, kvůli kterému strávím hodinu sledováním dokumentu o škole Montessori.

Paradoxní svět, jen co je pravda. Ale potvrzuje to, že v jednoduchosti je krása.

10633304_820096611369141_740176187498404507_o

Teď samozřejmě přeháním.

Všechny aktivity v rámci mé pohádkové živnosti (doslova) mají své místo a nedělám je jen z důvodu zpětné vazby, ale pokud chci ostatním lépe přiblížit Pohádky Nový Věk a jejich „evoluci pohádkového žánru pro nové tisíciletí„, chce to se víc zaměřit na to, co ostatní baví.

A právě to je úkolem tady tohohle toho zbrusu nového autorova deníku.

Tak uvidíme, zda pro změnu nepůjde o nápad, který připadá parádní jen mě – ale tak to mám od dětství, už jsem si zvykl – anebo jsem se tentokrát trefil.

To zjistím jen tak, že to budu dělat.

If-you-never-try-youll-never-know-460x180

A protože se blíží vydání mojí první knížky a hned potom přijde na řadu úsilí ji nezávisle prodávat, rozhodně bude o čem psát.

Nováček v tomhle ohledu nejsem.

Ještě docela před nedávnem jsem provozoval osobní blog, kterému jsem pečlivě a svědomitě věnoval skoro tolik úsilí, co samotným pohádkám, a když jsem konečně dosáhl slušné návštěvnosti a za rok napsal přes 80 článků, tak jsem najednou zjistil, že už mi to nic nedává a skončil jsem.

Hups.

I to se stává, si holt nevyberete. Pesimista by řekl, že to byla zbytečná práce, ale já vidím sklenice poloplné. Kromě cenných zkušeností jsem tím získal i potvrzení, že se nedokážu věnovat tomu, v čem nevidím smysl.

PNV Citát #25

A právě o to víc věřím v Pohádky Nový Věk, protože u nich se vážně nejedná o sezónní záležitost.

Vnímám je jako svůj úkol a tvořím je z hlubokého přesvědčení, proto i když ve finále nikdo z nás vlastně neví, co bude zítra, natož za pár let, tak přesto tak nějak cítím, že spolu ještě nějaký ten pátek prožijeme.

Kdoví, třeba nejen s pohádkami, ale i tímhle deníkem.

Tak zase brzo ahoj.

2 Komentáře

  • Štěpán Burda

    Odpověď Odpovědět Duben 5, 2015

    Je hezké, když si zde člověk dočte, že i sám autor – David Z. využívá mouder a poučení ze svých vlastních knih :-)

Napište komentář

* Povinné údaje