diraypnv

AUTORŮV DENÍK (12.) – Co se mi honí hlavou, když držím svojí novou knížku

Nevšední šance nakouknout do hlavy i zákulisí mladého autora, který dělá věci jinak (ke svojí škodě i užitku) a většinou mu to projde. Inspirujte se úspěchy, vyvarujte přešlapů, podívejte se z první ruky, jak to chodí v praxi a pobavte se na účet volaného. Vítejte za oponou Pohádek Nový Věk!

Už jsem podobný zápis do deníku psal při vydání mojí prvotiny na jaře 2015, tak to zkusím vzít za jinej konec.

Možná jsem divnej, ale není to jen radostná událost, jak by si asi jeden představoval.

Zkusím zachytit myšlenkové pochody během prvního dne, s trochou nadhledu se nad tím jeden pobaví.

„Ach jo, zase zkazili hřbet jako posledně (i když jsem je dvakrát upozornil, aby se to neopakovalo). Asi jim musím vynadat nebo co.

Ty jo, ale ta červená s tou zlatou vypadá fakt hezky. Obálky máme teda vždycky hezký, ale tohle snad trumfne moje oblíbence (draka z Dalekého východu i slona z Timbaktů).

A v tý pevný vazbě je to prostě pecka.

23550896_1714298978615562_1002796040454439850_o

Ježiš, proč mi to jméno dole natiskly tak veliký??? Poprvé jsme s ilustrátorkou nepředali obálku vcelku ale ve vrstvách, aby se s tím dalo trochu hýbat, a hned taková hrůza.

Okey, nikdo si toho asi ani nevšimne, ale sakra já jsem ten, kdo ani na první knížku to jméno radši nedal, protože na tý Kubově košili z Hrdiny a Strašpytlíka tak nějak barevně překážela.

No co už, hele jako celek pěkný, hezkej papír, ty barevný obrázky jsou pořád novinka a mám z nich radost, je to prostě o úroveň jinde než ty starší papírový kousky.

Tak bych si to asi po sobě mohl přečíst, po sto padesátý.

Sakra, tady je chybka v druhý kapitole. Ve čtvrtý chybí jedna mezera a ujel odstavec. A pak ještě někde jedna. To máš z toho, že si nechceš platit redaktora a revizuješ si to sám! Ale tak má to přes sto stránek, to se snad ztratí….

Jo, navíc jseš přehnanej na ty detaily, vždyť to si člověk nevšímá normálně.

Hele, konec, docela dobrý čtení. A pár míst i na mě pořád funguje jak má, i když to znám nazpaměť.

Úplně poznám ty původní pasáže ze 2014 a ty nově přepsaný, ten posun tam je dost.

No ale tohle asi nezveřejňuj, budeš vypadat jak neurotik. Výhoda myšlenek je, že nejdou číst, tak proč bys je někomu dával číst? Važ si soukromí.

Klik. Zveřejněno.

Ach jo, mám to s tebou těžký. Ale aspoň neni nuda.“

D.Z. 19.11. 2017

Napište komentář

* Povinné údaje