tumblr_nbhq60qqmQ1r238sko1_500

AUTORŮV DENÍK (7.) – Nikdo neudělá všechno, ale každý může udělat něco

Nevšední šance nakouknout do hlavy i zákulisí mladého autora, který rád dělá věci jinak (ke svojí škodě i užitku) a prochází mu to. Inspirujte se úspěchy, poučte se přešlapy, podívejte se z první ruky, jak to chodí v praxi a pobavte se na účet volaného. Vítejte za oponou Pohádek Nový Věk!

 

Pokud mojí pohádkovou tvorbu už sledujete nějaký ten pátek, možná si vzpomenete, že během snahy o vydání tištěné knihy jsem se zapojoval do různých soutěží, které by mi to v případě výhry umožnily.11083785_937826669596134_8435748929413743064_o

Tou poslední byl oblíbený projekt Dreamcatcher, za kterým stojí i známé tváře od Lucky Vondráčkové po Báru Špotákovou.

A jak asi víte, letos na jaře se mi knihu nakonec podařilo vydat vlastní cestou, tudíž nebylo třeba nadále usilovat o vítězství.

Jenže když jsem napsal přímo pořadatelům, ať můj sen stáhnou, bylo mi řečeno, že to technicky není proveditelné a že vlastně není podle pravidel, když tam budu soutěžit i nadále.

Zamyslel jsem se – když už tam zabírám místo ostatním, kteří by si taky rádi splnili sen, mohl bych to aspoň dělat užitečně.

Je tolik dobrých cest, kolik je kreativních lidí

Domluvil jsem s organizátory na pozměnění účelu mého „Snu“.

Vybraná částka se opravdu použije na výtisk nákladu mé knihy Pohádky Nový Věk, ale místo abych ji použil k vlastní distribuci, věnují se tyto kousky na dobročinné účely.

Jak jsem se v jednom z minulých dílů deníku zmínil, pomoc druhým je opravdu silnou motivací za mojí pohádkovou tvorbou, proto se mi nápad moc líbí, ale druhá otázka je realizace.

„Naším hlavním smyslem v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, alespoň jim neubližujte.“

Dalajláma

 

Po menším průzkumu, kdo by mi mohl pomoct s úkolem rozdat kopec knih mezi dětské nemocnice, domovy a další místa, kam by Pohádky Nový Věk přinesly radost, inspiraci a naději, jsem se nakonec rozhodl oslovit projekt Celé Česko čte dětem.

Po pár dnech mi přišla odpověď na email, že se jim moje snaha líbí a v případě výhry v soutěži jsou ochotní pomoct s šířením várky knih mezi potřebné.

Bomba!

Tak teď už zbývá jediné – získat zbývajících několik desítek hlasů (v době psaní článku zbývá přesně 63) a těšit se, až budeme vybráni porotou k realizaci.

Pokud budete ochotní pomoct, nezabere to víc než 10 vteřin.

Jediná podmínka je mít Facebook, přes který se hlasy odevzdávají.

 

POSTUP:

1. Na TÉTO stránce stačí kliknout vpravo nahoře na možnost +CHCI VEŘEJNĚ PODPOŘIT TENTO SEN

2. Otevře se malé okno, kde stačí kliknout na fialové tlačítko Podpoř tento sen ZDE

3. Otevře se sdílení na Facebooku, kde je ale třeba nalevo od tlačítka Sdílet změnit ikonku „Přátelé“ na „Veřejný“ – pokud se tak nestane, nebude se bohužel hlas počítat (posledně se na to hodně zapomínalo).

10945036_902344779810990_5042655363828551949_n

4. Klik na SDÍLET a je hotovo! :)

 

>>> HLASOVAT ZDE <<<

IMG_20150319_111006

 

Moc prosím o vaše hlasy, skutečně budou použity pro dobrou věc.

Za každý jsem moc vděčný a nezapomenu postup ke splnění mapovat buď tady na blogu, nebo zcela určitě na FB stránce Pohádek Nový Věk.

Tak co říkáte, uděláte svůj dobrý skutek pro dnešní den? 😉

Děkuju.

 

P.S.: Pokud byste z toho měli opravdu dobrý pocit a chtěli přispět více, určitě pomůže podělit se o odkaz dál – ať už doma v rodinném kruhu (třeba poprosit vaše děti, které mají Facebook), s kolegy v práci, podobně naladěnými přáteli atd.

Každý hlas se počítá a čím dřív budeme mít hotovo, tím dříve se dostaneme do finále, kde porota složená ze známých osobností vybírá každý měsíc jednoho vítěze. A pak hurá dělat radost dál :)

 

D.Z. 13.7. 2015

Napište komentář

* Povinné údaje