AUTORŮV DENÍK (9.) – Díky za připomenutí (bylo na místě)

Nevšední šance nakouknout do hlavy i zákulisí mladého autora, který rád dělá věci jinak (ke svojí škodě i užitku) a prochází mu to. Inspirujte se úspěchy, vyvarujte přešlapů, podívejte se z první ruky, jak to chodí v praxi a pobavte se na účet volaného. Vítejte za oponou Pohádek Nový Věk!

„A tak jsem došel k další pravdě, že totiž starat se o budoucnost je klam a marnost. A že má cenu pouze taková činnost, kterou je vyjadřován přítomný svět.“

Antoine de Saint-Exupéry

Dneska jen krátce a spontánně.

Leden mám hektický a na psaní jsem si nenašel dost času. Těšil jsem se na tenhle víkend, že tomu konečně trochu dám, ale bolelo mě v krku, byl jsem bez nálady a energie…

Zkoušel jsem to horem spodem, zacvičil si, odpočíval, přemáhal se… nic nepomohlo. Víkend pryč a já nic neudělal.

Jsem zvyklý udělat to, co mám v plánu a nerad ztrácím čas, takže mě ta situace dost rozhodila. Pohádky Nový Věk stojí a padají se mnou, a když se to nepohne, můžu se zlobit jen na sebe.

A tak naštvaně projíždím email, div zuby neskřípu, mrzí mě promrhané volno, protože příští týden tomu zase moc nedám a najednou… najednou čtu:

 

„Líbí se mi, jaké píšete příběhy a děkuji, že se s nimi dělíte s ostatními. Kéž se co nejvíce bytostí “naladí” na stejnou vlnu. Svět by se stal krásnějším 🙂 Moje 3 úžasné děti jsou k Vašim i jiným, podobně laděným, příběhům magneticky přitahovány a rády se k nim vrací. Jsou to pro mne kouzelné okamžiky, když v pohádce zazní něco jinak než je obvyklé, oni se tomu sice někdy zasmějí, ale pak vidím, jak o tom jiném přístupu přemýšlí a vizualizují si to a nakonec to automaticky přijmou, že je to tak vlastě fajn…(např. náš dnešní příběh o chlapci, který se přátelil se stromy – díky za Váš dnešní mail, syn když viděl Vaše jméno v mé schránce, hned věděl kdo mi píše a s nadšením šel hledat knihu :-))“

 

Usmívám se.

Všechen hněv je pryč. Najednou nechápu, že mám takový štěstí. Vždyť zažívám, v co jsem ještě před 2 lety jen bláhově doufal.

Ty vole,“ říkám si dojatě, „kvůli tomuhle děláš to co děláš. Díky. Díky. Díky…“

To je to ONO. Nic víc ani nemůžu chtít.

Věci vždycky nevycházejí, jak si přejeme. Ale dokud mají smysl, tak to je mnohem důležitější než splněný termíny našich rádoby představ o správným provedení čehokoliv, chacha.

Děkuju všem, co si kdy našli pár vteřin k napsání ohlasu k Pohádkám Nový Věk. Nemusíte to dělat, vždyť je to vlastně jen jedno z miliónu dalších rozptýlení na nekonečném internetu.

Věřte, že si toho nepopsatelně vážím a tímhle „palivem“ nemrhám.

DZ, 24.1. 2016

Komentáře:

Leave A Response

* Denotes Required Field