1280px-El_Señor_de_los_Anillos_lectura

Jeff Bezos z Amazonu koupil Pána Prstenů a natočí nový seriál ze Středozemě

U nás zatím tenhle trend přijímáme jen pomalu, ale streamované seriály v produkci internetových televizí oficiálně nahrazují večerní vysedávání u tradiční televize.

Netflix a HBO chrlí jeden titul za druhým a investují kolem sebe jako zběsilí, protože Hollywood ztratil svůj monopol na rýžování zlata.

Jde o horký trh a tak láká další boháče, aby zkusili svoje štěstí. Jedním z nich je i šéf Amazonu Jeff Bezos, který právě trefil jackpot.

Trilogie Pán Prstenů, jež se tu nedávno umístila v žebříčku nejlepších pohádek pro dospělé, byla minulou dekádu jednou z nejúspěšnějších filmových ság.

Syn jejího autora J.R.R. Tolkiena ale prý nikdy nebyl s režií Petera Jacksona spokojený a představoval si více poetické vyjádření slavných knih svého otce. Dlouho se tak nechtěl zbavit práv, ale nabídka od Amazon Studios za přibližně 200 milionů dolarů by asi přesvědčila většinu tvrdohlavců tohoto světa.

A tak se můžeme těšit na nový seriál z fantasy světa Středozemě, na kterém se evidentně šetřit nebude. Už teď je slíbeno několik sérií, které by měli dějově předcházet událostem prvního filmu Společenstvo prstenu.

46c2b347c91d8270130cbc83dedc3282

Tahle ambiciozní megaprodukce by měla být prvním krokem dlouhodobějšího plánu získat si více příznivců, než Jacksonovi filmy, aby se nakonec veřejnost nebránila jejich novému ztvárnění i na filmovém plátně.

To není snadný úkol, protože kromě obecně pozitivních kritik i obrovské fanouškovské základny si filmy z let 2001 až 2003 připsali (dle Wikipedie) za „zanedbatelný“ rozpočet 281 milionů výdělek skoro 3 miliardy! Vše v dolarech.

Příznivce fantasy žánru Bezos si tak nejen plní svůj sen mít vlastní Hru o trůny, ale navíc, pokud nepřijde neúnosně špatné ztvárnění, má téměř jistý další zlatý důl.

Ne, že by to potřeboval, ale jsem rád za každé oživení legendárního Tolkiena. Jeho nesmrtelné dílo si to zaslouží, a to říkám i přesto, že jsem velký příznivec právě Jacksonova ztvárnění.

Na natočení si ještě musíme počkat, ale už je to jen otázka času. Kdo se těší?

tolkien

„Jsou jiná zla, jež mohou přijít. Nám nepřísluší zvládnout všechny zvraty světa, jen udělat, co můžeme, pro dobro let, do nichž jsme postaveni, vykořeňovat zlo na polích, která známe, aby ti, kdo přijdou po nás, mohli obdělávat čistou zemi. Jaké počasí budou mít, o tom my nerozhodneme.“

John Ronald Reuel Tolkien

 

Napište komentář

* Povinné údaje