uni

Pohádku Anděl páně 2 si na Vánoce pustili přes 3 milionů diváků!

TV je možná pomalu vymírající médium, ale kdo říká že je po ní, plete se.

Podle posledního sčítání lidu v České republice žije 10,56 milionů lidí a hned 3 miliony (a 47 tisíc k tomu) před pár dny na Štědrý večer sledovalo stejnou pohádku na ČT1.

Asi netřeba dodávat, že jde o rekordní číslo letoška. A tím vítězem je loňská novinka Anděl Páně 2 od režiséra Jiřího Stracha s Ivanem Trojanem v hlavní roli.

Aby toho nebylo málo, den předtím se pro návaznost vysílal první díl z roku 2005 a i ten pustilo přes 2,3 milionů diváků. A i když mi v obou případech připadá snímek vděčnější jako spíš komedie pro dospělé, než pohádka pro děti, jde bezesporu o kvalitní podívanou.

A aby Strach bodoval do třetice (nebo Svaté trojice?), nestárnoucí klasika Lotrando a Zubejda, kde si zahrál hlavní roli a která se vysílala na vánoční odpoledne, se s 1,4 miliony stala třetí nejsledovanější událostí dne.

Veřejnoprávní televize tak namazala ty soukromé na chleba.

Jak jsem předpovídal, Nova musí z finančních důvodů pro příští roky kopat za svoje Tři bratry, ale ty si svoje podhoubí prostě neudělají. Ve stejný čas je pustilo 900 tisíc lidí – v jakýkoliv jiný den výhra, na Vánoce jasná prohra.

Je ale krásné vidět, že česká vánoční chuť po pohádkách je silnější, než kdy dřív.

A jak se novinka líbila vám? Dívali jste se? A myslíte, že má šanci zařadit se mezi české klasiky, nebo jde jen o lepší průměr? Podělte se o názor v diskusi pod článkem! :)

Napište komentář

* Povinné údaje