ÚVOD
PROČ A PRO KOHO
POHÁDKY
BLOG

Pohádkové knihy od srdce, které mají hlavu i patu.
Na ty vám doma prach nesedne!

shadow-ornament

Knížky ze série Pohádky Nový Věk vznikají od roku 2013.

Zatím se narodilo tohle:

arrow

1. KDYŽ POCHOPÍŠ STRACH, MÁŠ VYHRÁNO

Kniha
e-kniha
AUDIOKNIHA
POHÁDKY NOVÝ VĚK

Hrdinství, pravá láska, úcta k přírodě, překonávání strachu, odvaha stát si za svým, odolnost vůči nesouhlasu okolí, pochopení štěstí, důraz na lidskost, význam přátelství, to vše a mnohem více je poselstvím Pohádek Nový Věk.

Jsou psány formou tradičních pohádek, ovšem jejich poučení v sobě mísí nadčasově trvalé i soudobé poznání. Cílem není objevit Ameriku, ale oddělit zrno od plev a opustit přežité a nezdravé stereotypy, kterých umí být žánr pohádky plný. Kniha obsahuje sedm originálních příběhů.

VYŠLO: březen 2015
POČET STRAN: 172
FORMÁT: A5, pevná vazba, barevné ilustrace

PŘEČÍST UKÁZKU

2. PROČ BÝT DOBRÝ VE "ŠPATNÉM" SVĚTĚ?

Kniha
PŘÍBĚHY Z DALEKÉHO VÝCHODU

Pohádková sbírka složená z 15 samostatných příběhů odehrávajících se v blíže neurčené minulosti na území dnešní východní Asie. Navštívíme japonské samuraje, čínské mnichy, indické jogíny a spoustu dalších tradičních i netradičních hrdinů.

V každém z poutavých vyprávění se ukrývají poselství jednoduchá i hluboká, jejichž uvědomění pomáhá žít radostnější, smysluplnější a vědomější život. Kromě toho dětským čtenářům rozšíří znalosti o lidech, zemích, historii a kulturách na jiném konci světa, a přinese pochopení, že se nakonec jeden od druhého v základě vlastně příliš nelišíme.

VYŠLO: duben 2015
POČET STRAN: 247
FORMÁT: paperback, černobílá, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

3. PRAVDA BÝVÁ UPROSTŘED

Kniha
POHÁDKY NOVÝ VĚK 2

Po zastávce na dalekém východě se s knihou Pohádky Nový Věk 2 vracíme do tradičního prostředí princezen, čertů a králů, které máme u našich pohádek nejraději. V celkem 12 originálních vyprávěních plných legrace, napětí i inspirace se těšte na objevování řady pokladů, ke kterým se budete s dětmi rádi vracet.

Pohádky Nový Věk ukazují svým čtenářům, že život si do velké míry ovlivňujeme sami a proto skrze jednoduché příběhy a milé postavy vyzdvihuje význam převzetí odpovědnosti za vlastní osud.

VYŠLO: prosinec 2015
POČET STRAN: 215
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

4. UVĚŘIT V SEBE ZNAMENÁ ŽÍT KRÁLOVSKY

Kniha
KRÁLOVÉ A KRÁLOVNY Z TIMBAKTŮ

„Na Timbakťanech bylo něco velice, velice zajímavého – všichni do jednoho to byli králové a královny. Co je to za hloupost, říkáte si? Že král a  královna vždycky může být jen jeden a jedna a všichni další jsou jejich poddaní? Kdepak, to vám jenom někdo lhal. Tady si s tím nikdo hlavu nelámal a místo, aby se snažil vládnout druhým lidem, spokojeně vládl sám sobě tak, jak uznal za vhodné…“

Pohádkami Nový Věk jsme už navštívili Asii, a v této již 4. knížce ze série se dalším místem naší cesty stane Afrika. Děj dobrodružného vyprávění plného legrace a zvratů se bude točit okolo hledání sebevědomí, a toto putování obohatí na té nejniternější úrovni každého, kdo se začte do jeho řádků.

VYŠLO: listopad 2016
POČET STRAN: 183
FORMÁT: paperback, černobílý, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

5. ŠTĚSTÍ NENÍ NÁHODA

Kniha
AUDIOKNIHA
O HONZOVĚ ŠTĚSTÍ

Výpravná pohádka, která dětem ukazuje (a ostatním připomíná) základní pravdy o štěstí, strachu, odvaze, odhodlanosti či víře. Vydáme se s naším hrdinou Honzou do světa za dosažením jeho snů, kdy bude pro záchranu princezny Adélky muset prokázat nezlomnou kuráž i vytrvalost a riskovat vše.

Pomocníkem na jeho nesnadné a dobrodružné cestě se mu stane Matka příroda, tajuplná řeč Světa i kouzelný dědeček Sobula. 

VYŠLO: duben 2014 / listopad 2017
POČET STRAN: 115
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

6. ŠTĚSTÍ AŽ DO SMRTI NENÍ KONEC CESTY

Kniha
O HONZOVĚ KRALOVÁNÍ

Klasická pohádka zpravidla končí větou: "...a žili šťastně, až do smrti.", což pohádkoví teoretici vysvětlují tím, že dětské psychice je komunikována víra v dobré zítřky. Takové upokojení jistě potřebujeme, ale ne za cenu polopravdy. Život se vždy děje v současném okamžiku, kdy rozhodnutí a činy náš zítřek tvoří. Představa o štěstí až do smrti vytváří schéma, že dosažením něčeho v budoucnu už bude napořád dobře, z čehož usínáme na vavřínech a necháme život pomalu chřadnout.

2. díl Honzovy trilogie vznikal nejdéle ze všech knih v sérii právě z důvodu, aby se toto citlivé a zásadní téma zpracovalo s maximální pečlivostí. Když už náš hrdina myslel, že má vyhráno, provedeme ho druhým kolem dobrodružných zvratů, které ho zase lépe naučí umění žít.

VYŠLO: srpen 2018
POČET STRAN: 120
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5