ZAČÍT DÁRKEM
PROČ A PRO KOHO
POHÁDKY
BLOG

Pohádkové knihy od srdce, které mají hlavu i patu!

K projasnění dětské mysli, posílení zdravého ducha a podpoře dobrých záměrů.

shadow-ornament

"Neplánovala jsem to, ale první pohádka mě samotnou natolik pohltila, že jsem nemohla přestat, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Mnohem víc mi ovšem dala pohádka tím, že jsem v očích svých dětí uviděla obrovský zájem, napětí a touhu vědět, co bude dál. Vím, že v dětech pohádka zanechala hluboké stopy. Od druhého dne neustále urgovaly, zda už jsem koupila další knihu."

- Martina V., maminka Maxíka, Elišky a Honzíka

Knížky ze série Pohádky Nový Věk vznikají od roku 2013.
Zatím se narodilo tohle:

arrow

8. PROTOŽE LASKAVOST JE KOŘENÍM ŽIVOTA

FIALOVÁ KNÍŽKA (LASKAVÝCH) POHÁDEK

Pětice inspirativních a léčivých pohádek (z nové edice Víc barev, než duha zná), jejíchž hrdinky a hrdinové poznávají a předávají tématiky důležitosti lidského dobra, vyrovnání se se zklamáním, odpuštění starých křivd a člověčí nutnosti čelit výzvám své jedinečné životní Cesty.

Ta totiž ze všeho nejvíc fandí a pomáhá cestovatelům veselým, trpělivým, chrabrým, houževnatým a zvídavým (a proto samozřejmě svým čtenářům ukazuje, jak se takovými stát):

  • Když rytíři hlavu ztrácí
  • O kouzelném koření
  • Hledání ztracené sudičky
  • Umíněný trůn
  • Jak šel jeden po cestě
Kniha
e-kniha

VYŠLO: červen 2022
POČET STRAN: 108
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A6

PŘEČÍST UKÁZKU

7. NEJVĚTŠÍ POKLADY JSOU ODJAKŽIVA TVOJE

Kniha
e-kniha

POHÁDKY NOVÝ VĚK 3

Trilogie pohádkových sbírek polemizující o dobrém životě člověka na světě je dovršena! Tentokrát nám v 10 samostatných pohádkových příbězích nabízí zamyšlení nad krásou věcí, které se jeví obyčejně, ale ve skutečnosti jsou těmi nejcennějšími. Pobídnou naše lepší já, ať je odvážné, doufající, laskavé i hravé.

Ukáže, že někdy je dobré být pevný a nedat se, a jindy je odpuštění tím nejlepším řešením. Povede totiž ke schopnosti rozvíjet samotné umění života - cítit jeho tep, vnímat jeho dech a chápat jeho vrtochy, které se někdy zdají protikladné...

... ale ve skutečnosti tím jen pěstují naši hloubku. Díky té pak člověk nejen kouká, ale skutečně vidí. Už proto nebude muset stát opodál, pokud si to nevybere dobrovolně. Bude konat a bude žít. Žít dobře.

VYŠLO: prosinec 2020
POČET STRAN: 132
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

6. ŠTĚSTÍ AŽ DO SMRTI NENÍ KONEC CESTY

Kniha

O HONZOVĚ KRALOVÁNÍ

Klasická pohádka zpravidla končí větou: "...a žili šťastně, až do smrti.", což pohádkoví teoretici vysvětlují tím, že dětské psychice je komunikována víra v dobré zítřky. Takové upokojení jistě potřebujeme, ale ne za cenu polopravdy! Vždyť život se vždy děje v současném okamžiku, kdy rozhodnutí a činy náš zítřek přímo spoluvytváří.

Jenže představa o štěstí až do smrti zároveň vytváří schéma, že dosažením něčeho v budoucnu už bude napořád dobře, z čehož usínáme na vavřínech a necháme život pomalu chřadnout. Když tedy už náš hrdina myslel, že má vyhráno, provedeme ho druhým kolem dobrodružných zvratů, které ho zase lépe naučí umění žít.

VYŠLO: srpen 2018
POČET STRAN: 120
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

5. ŠTĚSTÍ NENÍ NÁHODA

Kniha
AUDIOKNIHA

O HONZOVĚ ŠTĚSTÍ

Výpravná pohádka, která dětem ukazuje (a ostatním připomíná) základní pravdy o štěstí, strachu, odvaze, odhodlanosti či víře. Vydáme se s naším hrdinou Honzou do světa za dosažením jeho snů, kdy bude pro záchranu princezny Adélky muset prokázat nezlomnou kuráž i vytrvalost a riskovat vše.

Pomocníkem na jeho nesnadné a dobrodružné cestě se mu stane Matka příroda, tajuplná řeč Světa i kouzelný dědeček Sobula. 

VYŠLO: duben 2014 / listopad 2017
POČET STRAN: 115
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

4. UVĚŘIT V SEBE ZNAMENÁ ŽÍT KRÁLOVSKY

Kniha

KRÁLOVÉ A KRÁLOVNY Z TIMBAKTŮ

„Na Timbakťanech bylo něco velice, velice zajímavého – všichni do jednoho to byli králové a královny. Co je to za hloupost, říkáte si? Že král a  královna vždycky může být jen jeden a jedna a všichni další jsou jejich poddaní? Kdepak, to vám jenom někdo lhal. Tady si s tím nikdo hlavu nelámal a místo, aby se snažil vládnout druhým lidem, spokojeně vládl sám sobě tak, jak uznal za vhodné…“

Pohádkami Nový Věk jsme už navštívili Asii, a v této již 4. knížce ze série se dalším místem naší cesty stane Afrika. Děj dobrodružného vyprávění plného legrace a zvratů se bude točit okolo hledání sebevědomí, a toto putování obohatí na té nejniternější úrovni každého, kdo se začte do jeho řádků.

VYŠLO: listopad 2016
POČET STRAN: 183
FORMÁT: paperback, černobílý, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

3. PRAVDA BÝVÁ UPROSTŘED

Kniha

POHÁDKY NOVÝ VĚK 2

Po zastávce na dalekém východě se s knihou Pohádky Nový Věk 2 vracíme do tradičního prostředí princezen, čertů a králů, které máme u našich pohádek nejraději. V celkem 12 originálních vyprávěních plných legrace, napětí i inspirace se těšte na objevování řady pokladů, ke kterým se budete s dětmi rádi vracet.

Pohádky Nový Věk ukazují svým čtenářům, že život si do velké míry ovlivňujeme sami a proto skrze jednoduché příběhy a milé postavy vyzdvihuje význam převzetí odpovědnosti za vlastní osud.

VYŠLO: prosinec 2015
POČET STRAN: 215
FORMÁT: pevná vazba, barevné ilustrace, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

2. PROČ BÝT DOBRÝ VE "ŠPATNÉM" SVĚTĚ?

Kniha

PŘÍBĚHY Z DALEKÉHO VÝCHODU

Pohádková sbírka složená z 15 samostatných příběhů odehrávajících se v blíže neurčené minulosti na území dnešní východní Asie. Navštívíme japonské samuraje, čínské mnichy, indické jogíny a spoustu dalších tradičních i netradičních hrdinů.

V každém z poutavých vyprávění se ukrývají poselství jednoduchá i hluboká, jejichž uvědomění pomáhá žít radostnější, smysluplnější a vědomější život. Kromě toho dětským čtenářům rozšíří znalosti o lidech, zemích, historii a kulturách na jiném konci světa, a přinese pochopení, že se nakonec jeden od druhého v základě vlastně příliš nelišíme.

VYŠLO: duben 2015
POČET STRAN: 247
FORMÁT: paperback, černobílá, A5

PŘEČÍST UKÁZKU

1. KDYŽ POCHOPÍŠ STRACH, MÁŠ VYHRÁNO

Kniha
e-kniha
AUDIOKNIHA

POHÁDKY NOVÝ VĚK

Hrdinství, pravá láska, úcta k přírodě, překonávání strachu, odvaha stát si za svým, odolnost vůči nesouhlasu okolí, pochopení štěstí, důraz na lidskost, význam přátelství, to vše a mnohem více je poselstvím Pohádek Nový Věk.

Jsou psány formou tradičních pohádek, ovšem jejich poučení v sobě mísí nadčasově trvalé i soudobé poznání. Cílem není objevit Ameriku, ale oddělit zrno od plev a opustit přežité a nezdravé stereotypy, kterých umí být žánr pohádky plný. Kniha obsahuje sedm originálních příběhů.

VYŠLO: březen 2015 / květen 2017 / říjen 2020 (3. vydání)
POČET STRAN: 142
FORMÁT: A5, pevná vazba, barevné ilustrace

PŘEČÍST UKÁZKU