ÚVOD
PROČ A PRO KOHO
POHÁDKY
BLOG

„Dáte-li lidem světlo, najdou svou cestu.“

D. Alighieri

PROČ?

Pohádky Nový Věk jsou reakcí na svět, ve kterém dnes žijeme.

Nastává nová etapa a starý svět je nenávratně pryč. Ještě že tak! Lidé v něm to sice mysleli dobře, ale žili ve strachu, a strach není nikdy dobrým ukazatelem směru...

kralnarameniIlustNeexistuje mnoho pohádek, které by svou nadčasovostí dokázaly držet krok s dobou. Není snadné držet si odstup od všedního ruchu a vidět ty PRAVÉ PILÍŘE, které od počátku člověka chrání od bouřek tam venku.

Dětství je období, které člověka tvoří na zbytek jeho dnů, a je proto tou nejlepší dobou, kdy tyhle pilíře budovat. Dostanou tím VÝHODU, kterou už jim nikdo nesebere.

A právě to Pohádky Nový Věk předávají.

Vznikají z hlubokého přesvědčení o nenahraditelnosti pohádky pro správný vývoj člověka. Pravá pohádka musí VIDĚT, nejenom koukat. Musí DÁVAT, nejenom mluvit. A díky tomu zvládne oddělit zrno od plev, protože ví, co je opravdu důležité, a co se tak jen tváří.

Jejich úkolem je čtenáře především OBOHATIT, ne "jenom" pobavit...

Protože, i když si to zrovna u jejího žánru lidé často pletou, pravá pohádka nefantazíruje o tom, jak by věci měly být. Vychází z toho, jaké věci jsou, a nabízí řešení.

Nemá poplést hlavu nesmysly, má nás DOBŘE vybavit na naší velkolepou CESTU životem!

PRO KOHO?

Pohádky Nový Věk obohatí i zaujmou jak děti od předškolního věku a dále, tak rodiče, kteří jim budou předčítat. Do poutavých příběhů totiž ukrývají to dobré v nás a hledají, jak to využít tváří v tvář tomu ostatnímu.

Vedle napínavých dobrodružství, vřelé zábavy a jednoduchých poučení tak nesou i prvky satirické, humorné, symbolické, nonsensové a inspirativní.

Hledáte v životě hlavně to dobré?

Máte otevřenou mysl?

Chcete, aby i vaše děti jednou svůj malý svět přetvářely v ten nejlepší možný?

Pokud ano, tak si tohle zamilujete. Ale nevěřte cizím povídačkám, přesvědčete se sami v další sekci, kde na vás čekají volné ukázky ze všech dílů Pohádek Nový Věk!

VAROVÁNÍ !

Vykřičník
Čtení Pohádek Nový Věk podněcuje samostatné přemýšlení, vědomější přístup k životu a odvahu být sám sebou.

Proto pokud štěstí vidíte v plnění cizích požadavků, nevybočování z davu, potlačování vlastních pocitů či přání nebo přehazování zodpovědnosti na druhé, vyhněte se jim prosím velkým obloukem :)

Děkujeme za pochopení!

>>> Pokračovat k pohádkám